אודותי

 

 

 

 

שמי יעל. לפני כשנה חזרתי לישראל לאחר אחת עשרה שנים שבהם התגוררתי בלונדון. אני עדיין בעיצומה של תקופת הסתגלות לארצינו המורכבת. לומדת לאהוב את מה שכמעט שכחתי, את המורכבות והצבעוניות שלנו, לומדת להכיל את געגועי ללונדון ובעיקר מנסה למצוא את ביתי כאן.

התהליך למציאת הבית לא פעם הינו תהליך מטלטל שעובר דרך כאב ודרך שבירה של כל המוכר והידוע. כילדה ומתבגרת חייתי תוך העולם החרדי. 'הבית' היה מקום ידוע ומוגדר. כשגדלתי מעט הבנתי שעלי למצוא את קולי האישי. וכך פילסתי את דרכי עד שמצאתי את הקול שבוקע ממני. לאפשר להיות אני, זהו תהליך, ולא פעם משמעותו לשבור מוסכמויות משפחתיות חברתיות ואף תרבותיות.

אני מאמינה שחלק ממחויבות התהליך הטיפולי הינו להציע מקום בטוח בו נוכל למצוא את הקול שלנו, את ה'אני מאמין' האישי שלנו ומתוך מחויבות אישית לפעול על פיה. אני מציעה את המרחב שבינינו למקום לא שיפוטי של חקירה וחיפוש אחר האמת שכל אחד מחזיק בליבו.

את תחילת דרכי המקצועית עברתי במכללת LSBP .ללימודי פסיכותרפיה גופנית ביודינאמית (שיטת גרדה בויסן).

עם השנים גבר בי הצורך להתפתח ולהרחיב את ידיעותי והמשכתי בלימודי המשך במכללת IMT - לפסיכותרפיה גופנית התייחסותית שייסד  ד"ר אסף רולף בן - שחר בלונדון ובישראל. עם שובי לארץ המשכתי את הכשרתי גם כאן בפסיכוסומה- (לימודים מתקדמים בפסיכותרפיה גופנית התייחסותית).

במקביל עברתי הכשרה להתערבות מוקדמת בתינוקות ופעוטות שעל הרצף האוטיסטי, עבודה שנשענת על תיאוריית ההיקשרות ותרפיה דרך משחק הדדי (Reciprocal Play Therapy).

מאז שסיימתי את לימודי העמקתי את עבודתי הקלינית עם מגוון רחב של אוכלוסיה. מצאתי את עצמי נמשכת לעבודה עם מטופלים המחפשים אחר מקום בטוח. חלקם בגלל רקע טראומטי (כמו פליטים, אנשים שחוו ניצול מיני, אלימות ואף עינויים בילדותם או בבגרותם, וחלקם עקב אתגרים נפשיים ורגשיים (כמו אנשים על הספקטרום האוטיסטי, או הסובלים מהפרעות נפשיות אחרות).

בנוסף עבודתי התמקדה בתוך הקהילה הגאה בלונדון שם עבדתי סביב סוגיות של טרנסג'נדריות, זהות מגדרית וזהות מינית.

במהלך השבוע הקליניקה שלי מתבססת בקריית טבעון, שם אני מתגוררת. בימי שלישי ושישי באיזור המרכז.

אני מרגישה מחוייבת למקצוע בו בחרתי, או נבחרתי. אני ממשיכה את התפתחותי האישית והמקצועית, ומלווה על ידי מדריכים ומורים שמקדמים ומגדלים אותי. אני מוצאת כי החיבור לתקווה ולאמונה היא שמניעה אותי בעבודתי. דווקא מתוך הסבל האנושי התקווה לסוף טוב יותר נולדת.

ליצירת קשר ולפרטים נוספים 

 

אודותי