פסיכותרפיה גופנית התייחסותית

הפסיכותרפיה הגופנית ההתייחסותית מזמינה אותנו, אותי ואותך, למפגש בין מוחות, נפשות, לבבות וגופים פועמים.
בטיפול, אני כמטפלת מוזמנת לפגוש בך ולראות אותך על המורכבות העמוקה ורבת הרבדים הקיימת בך. מורכבות של גוף – נפש – רוח שלא ניתן להפריד ביניהם. 

הגישה הגופנית-התייחסותית, מעבר להכרה בכך שבכל מפגש גם גופינו נוכחים, מזמינה אותי כמטפלת להגיע דבר ראשון על האנושיות שבי, מרגישה וכנה, משפיעה ומושפעת ובה בעת להחזיק בידע התיאורתי והקליני שצברתי בהכשרותי כפסיכותרפיסטית.

לרוב, מטופלים המבקשים להתחיל בטיפול מגיעים מתוך הכרה בקושי וכאב אותו הם חווים וברצון לשינוי. לא תמיד קל להגדיר את אותו כאב אך אני מוצאת כי לרוב הוא נוגע בחיפוש אחר 'הבית', מקום בו נוכל להרגיש בטוח לממש את מי שאנו ואת הפוטינציאל הגלום בתוכינו ובעיקר בכמיהה לחוות את המשמעות של חיינו. 

עבורי טיפול הוא מסע משותף. לעיתים נגיע אל היעד אותו ביקשנו והגדרנו, אך לא תמיד נצליח להגשים את כולו, אם כי נגלה דברים רבים דרכו על עצמינו. המסע משנה אותנו ומפגיש אותנו עם מגוון של הזדמנויות והתרחשויות. כאב ועונג, אבל ותקווה יהיו חלק מהמסע. לאורכו נמצא תחנות המזמינות אותנו לנוח, להחזיק ידיים ואפילו ליהנות מהנוף המשתקף בתוכינו. 

אני מציעה טיפולים ארוכי-טווח כמו גם ממוקדים. המפגשים הינם דינאמיים, ומשתנים בהתאם לצרכים ולחוויות העולות מתוך המפגש. הטיפול יכול לכלול שיח מילולי, כמו גם תקשורת גופנית- ובמילים אחרות מגע. העבודה הגופנית יכולה להיות משהו יזום ומדובר ויכולה להגיח בספונטניות מתוך הקשר ומתוך ההקשר של ההתרחשות בינינו, תוך שמירה על הגבולות והכבוד של צרכינו.  
פסיכותרפיה גופנית התייחסותית