עיסוי ביודינמי (Biodynamic Massage)


מהו עיסוי ביודינמי?

את העיסוי הביודינמי פיתחה גרדה בויסן. הגישה מבוססת על ההכרה בקשר שבין ה'מח החושב' ו'המח המרגיש'. במהלך חיינו בעקבות החוויות שעברנו פיתחנו מנגנוני הגנה פסיכולוגיים. מנגנוני הגנה אילו מוטבעים ברמת המחשבה, הרגש וכן בגופינו. רייך, שהיה אבי הפסיכותרפיה הגופנית דיבר על ה'שריון השרירני' כמערכת הגנה.

הגישה הביודינמית מציעה שעל ידי טכניקות המגע הרבות שהיא כוללת, ביכולתינו להמס את ה'שריון', את הקבעונות ואת הדפוסים המוטבעים בגופינו ועל ידי כך לאפשר תנועה שתשפיע על הרמה הגופנית, הרגשית ואף הקוגנטיבית.

העיסוי יכול להיות משולב בצורה בטוחה בכל הטיפולים הקליניים וניתן להשתמש בו כחלק מתהליך הפסיכותרפיה, שכן הוא מזמין מימד נוסף ועמוק היכול לסייע בהקלה על כאב נפשי, פיזי ורגשי.

העיסוי יכול להועיל גם בפני עצמו ללא כניסה לתהליך פסיכותרפויטי, על אף שממולץ לעבד את התכנים והתהליכים שעולים מתוך עבודת הגוף.

ישנן טכניקות עיסוי ביודינמי רבות למטרות שונות כמו:

ריכוך שרירים תפוסים, עידוד העמקת הנשימה, תמיכה ביכולת להרגיש ולהביע, עזרה בקרקוע, אינטגרציה וחיזוק החוויות של גילום העצמי.

הטכניקות עובדות גם על מגוון רחב של בעיות פיזיות כמו:

 כאבי ראש (מיגרנות), כאבי גב, כתפים וצוואר, הפרעות עיכול, סימפטומים של לחץ/stress

עומק המגע יכול להשתנות ממגע עמוק למגע קל ביותר, למשל כאשר עובדים על השדה האנרגטי (Aura).דרך העיסוי המטפל יוצר קשר עם המטופל ברמה עמוקה  בעוד שהמטופל מפתח קשר חדש עם עצמו.

העיסוי מאתחל ומזמין שינוי פיזי ישיר, תוך הבעה של חיוניות גדולה יותר,בריאות וקשר לרווחה אישית עצמאית.

עיסוי ביודינמי (Biodynamic Massage)